Beszélgetőest: „Visszatérés. Egy utazás kezdete és vége”

Beszélgetőest: „Visszatérés. Egy utazás kezdete és vége”

VISSZATÉRÉS. BELSŐ ZARÁNDOKLAT
Beszélgetőest: „Visszatérés. Egy utazás kezdete és vége”

Kortárs Galéria Szabadka
Raichle Ferenc park 5.

2026. június 4., csütörtök, 18:00 óra
Az est moderátora: Jasmina Jovančić Vidaković

 

Szeretettel várjuk Önöket a „VISSZATÉRÉS. BELSŐ ZARÁNDOKLATOK” című kiállítás kísérőprogramjaként beszélgetőestre kerül sor „Visszatérés. Egy utazás kezdete és vége” címmel.

A tárlat olyan kortárs alkotókat mutat be, akiknek munkáit Miroslav Jovančić válogatta össze. Az itt bemutatott művészi poétikák a kulturális örökség alapjaira épülnek: olyan hiteles értékekből táplálkoznak, amelyek amellett, hogy maradandó inspirációt nyújtanak, egyben kiinduló- és végpontjai is a legújabb kor alkotófolyamatainak.

Jovančić így fogalmaz a kiállítás alapgondolatáról: „Van valami megmagyarázhatatlan a VISSZATÉRÉS fogalmával kapcsolatban. Maga a szó természeténél fogva feltételezi, hogy valamikor történt egy elindulás is – egy utazás, minden bizonnyal ismeretlen irányba, addig feltáratlan terek felé.”

Éppen ez a gondolat adja a beszélgetőest apropóját, amelyen az utazás különböző formáiról beszélgetünk majd: lelki, életbeli és valós utazásokról, amelyek új felismerésekkel és élményekkel gazdagítottak bennünket, s amelyekből megváltozva, tapasztalatokkal gazdagodva tértünk vissza.

Jöjjenek el, és osszák meg velünk távozásaik és visszatéréseik történeteit, utazásaikat és az azok nyomán bekövetkezett változásokat!

 

Az est moderátora Jasmina Jovančić Vidaković, a SGSU vezető múzeumpedagógusa lesz. A beszélgetőesten jelen lesz a kiállítás kurátora, Miroslav Jovančićis.

 

Legyen ez a beszélgetőest egy újabb visszatérés azokhoz az emlékekhez és élményekhez, amelyek maradandó nyomot hagytak bennünk.

Szeretettel várunk minden érdeklődőt! ☺

Töltse le az SGSU QUIZ alkalmazást